KHL: Radivojevič gólom naštartoval Neftechimik k obratu

16.09.2013 Celý región

Moskva 16. septembra (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Branko Radivojevič gólom prispel k víťazstvu Neftechimiku Nižnekamsk v pondelkovom zápase KHL nad Admiralom Vladivostok 6:5 po nájazdoch. Skúsený útočník skóroval v 33. minúte za stavu 1:3 a naštartoval tak svoj tím k obratu. O víťazstve domácich rozhodol v nájazdovom rozstrele Michail Anisin.

Hokejisti Salavatu Julajev Ufa v zostave so slovenským útočníkom Štefanom Ružičkom prehrali v pondelkovom zápase KHL na domácom ľade s Amurom Chabarovsk 3:4 po predĺžení. Autorom víťazného gólu hostí bol osem sekúnd pred koncom predĺženia v presilovke český krídelník Jakub Petružálek, ktorý v 5. minúte strelil aj úvodný gól duelu.

Sumáre pondelňajších zápasov KHL:
Metallurg Magnitogorsk - Metallurg Novokuzneck 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Kazionov, 40. Gulaš, 57. Moziakin - 48. Martynov

Salavat Julajev Ufa - Amur Chabarovsk 3:4 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 11. Hartikainen, 22. Chlystov, 26. Kir. Koľcov - 5. Petružálek, 23. Muršak, 59. Loginov, 65. Petružálek

Neftechimik Nižnekamsk - Admiral Vladivostok 6:5 pp a sn (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 19. Tolpeko, 33. RADIVOJEVIČ, 35. Milovzorov, 43. Jakimov, 49. Chochriakov, rozhodujúci sam. nájazd Anisin - 19. a 27. Bergfors, 23. Barbašev, 50. J. Antropov, 58. Kuznecov

Severstaľ Čerepovec - Dinamo Minsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 13. a 21. Buchnevič, 4. Klimenko, 54. Bušujev - 12. a 60. Platt

SKA Petrohrad - Medveščak Záhreb 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 4. a 55. Kalinin, 39. Červenka

Lokomotiv Jaroslavľ - Donbass Doneck 3:4 pp (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Góly: 37. Apalkov, 56. a 58. Vasiljev - 33. Bartulis, 36. Piganovič, 53. Dadonov, 64. Razin

Hráčmi týždňa Jeriomenko, Heshka a Wilson

Za najlepších hráčov týždňa v nadnárodnej hokejovej KHL vyhlásila príslušná ligová komisia brankára Alexandra Jeriomenka z Dinama Moskva, obrancu Shauna Heshku z Kazane a útočníka Kylea Wilsona z Dinama Riga. Informoval o tom v pondelok oficiálny portál KHL.

Jeriomenko pomohol obhajcovi trofeje v sledovanom období vo dvoch zápasoch k dvom výhram, raz si udržal čisté konto. Jeho úspešnosť zásahov bola vyše 98 percent. Heshka získal v troch zápasoch šesť bodov (2+4), Wilson v troch dueloch vonku skóroval štyrikrát a zaknihoval si päť plusových bodov.

Za nováčika týždňa vyhlásili Sergeja Šmeľova z Atlantu Mytišči.